Telšiuose vyko šalies mokinių dailės olimpiada: tarp prizininkių – ir mūsų rajono atstovė Stasė Padolskytė, mūsų mokyklos 10 klasės mokinė.
Balandžio 10 d. Telšių meno mokykloje susibūrė jaunieji kūrėjai iš visos Lietuvos. Čia vyko Lietuvos mokinių dailės olimpiada, kurioje dalyvavo 71 mokinys – savo miestų bei rajonų etapų nugalėtojai.
Šių metų olimpiados tema „Nuo Žemaitės iki Marcės Katiliūtės: moterų kūrybos vizijos“ kvietė mokinius giliau pažvelgti į praeitį. Dalyviai analizavo, kas padėjo moterims kūrėjoms išlikti stiprioms, kas teikė jų gyvenimui prasmę ir kaip šios patirtys atsispindi šiandienos kontekste.
Kūrybinės užduoties metu mokiniai rinkosi vieną iš trijų potemių:
Laiškas iš praeities šiandienos žmogui
Moters saviraiška šiuolaikiniame pasaulyje
Laisvė būti savimi
Jaunieji menininkai demonstravo meistriškumą naudodami pačias įvairiausias technikas: tapė guašu bei akrilu, liejo akvarelę, piešė pastelėmis, tušu, markeriais bei kūrė originalius koliažus. Mūsų rajono atstovė pasirinko temą „Laisvė būti savimi“ ir savo viziją perkėlė į popierių.
Vertinimo komisija darbus vertino pagal kelis kriterijus:
Kūrybinių aplankų vertinimas (30 %);
Olimpiados praktinės kūrybinės užduoties savarankiškas atlikimas vertinimas (50 %);
Pokalbis (iki 5 min.) (20 %).
Džiuginantys rezultatai – susumavus visus balus, paskelbti olimpiados nugalėtojai. Labai didžiuojamės, kad mūsų mokinė buvo įvertinta specialiu prizu – ji pelnė nominaciją už originalumą! Sveikiname jaunąją kūrėją ir linkime toliau drąsiai ieškoti savo meninio kelio. ![]()
Dailės mokytoja metodininkė Zita Dikienė

