Mūsų mokykloje įgyvendinamas „Erasmus+“ KA122 projektas „Tvarumo sprendimai mokykloje ir kasdienybėje“. Projekto tikslas — įgyti žinių ir kompetencijų tvarumo srityje. Mūsų mokykla jau ne vienerius metus diegia tvarumo idėjas, dalyvauja programoje „Tvari mokykla 2030“.
Ieškodamos naujų idėjų ir mokymo metodų, šio projekto koordinatorė fizikos ir informatikos mokytoja Diana Žeruolienė, pradinio ugdymo mokytoja Lina Krikštaponienė ir matematikos, anglų kalbos mokytoja Ilona Girdžiūnienė kovo 14-21 dienomis dalyvavo Erasmus+ mokymuose Sicilijoje, Palermo mieste, kurių tema – „Žalieji ugdymo įgūdžiai: aplinkosauginio sąmoningumo ir tvarių veiksmų skatinimas klasėje“.
Mokymų metu mokytojos gilino žinias apie klimato kaitą, anglies pėdsaką, tvarų vartojimą ir kitus šiandien ypač svarbius aplinkosaugos klausimus. Taip pat išbandė įvairias praktines veiklas, patyriminio ugdymo metodus, lauko edukacijos galimybes bei projektinio mokymosi principus, kuriuos galės pritaikyti savo mokykloje.
Svarbi šios patirties dalis buvo ir bendravimas su kolegomis iš kitų šalių: Švedijos, Belgijos, Serbijos, Estijos, Suomijos, bei susipažinimas su Sicilijos istorinėmis ir pažintinėmis vietomis, tradiciniais patiekalais, simboliais. Iš Palermo mūsų mokytojos parsivežė ne tik pažymėjimus, bet ir įkvėpimą dar aktyviau ugdyti mokinių sąmoningumą ir rūpestį aplinka.
Džiaugiamės šia prasminga patirtimi ir tikime, kad naujos idėjos virs gražiomis veiklomis mūsų mokykloje.


